معرفی بائوجون RC-5 ، محصول جدید جنرال‌موتورز چین : بائوجون که برندی متعلق به جوینت ونچر سایک-جنرال موتورز-وولینگ است، محصول جدید خود بنام RC-5 را در دو نسخهٔ لیفت‌بک و استیشن به بازار چین عرضه کرده است. RC-5 خودرویی کامپکت با اندازه‌ای مشابه اشکودا اکتاویا است و با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری بنزینی در دو نسخهٔ تنفس طبیعی و توربوشارژ به بازار عرضه می‌شود. نسخهٔ تنفس طبیعی این موتور ۹۹ اسب بخار قدرت و نسخهٔ توربوشارژ آن ۱۴۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. انتقال نیروی موتور هم به‌صورت استاندارد توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی صوت می‌گیرد اما یک نمونهٔ شش سرعتهٔ اتوماتیک هم به‌عنوان آپشن قابل سفارش خواهد بود.

RC-5 طبق زبان طراحی بائوجون بنام «هندسهٔ بین ستاره‌ای» شکل گرفته و طراحی دو نسخهٔ لیفت‌بک و استیشن آن تا ستون C باهم یکسان است؛ اما بدیهی است نسخهٔ استیشن این ماشین که RC-5W نام دارد، کاربردی‌تر بوده و صندوق باری با حجمی بیش از ۴۷۰ لیتر را ارائه می‌کند. این نسخهٔ استیشن همچنین از صندلی‌های عقب تاشو با فضای سر بیشتری نسبت به نسخهٔ لیفت‌بک و همین‌طور پشت‌سری‌هایی مشابه هواپیماها هم برخوردار است.

در داخل، داشبورد RC-5 مدرن به نظر می‌رسد و تحت سلطهٔ دو نمایشگر بزرگ برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و صفحه آمپر دیجیتالی است. محصول جدید بائوجون از قابلیت اتصال موبایل با ویژگی‌های داخلی خودرو هم برخوردار است که امکان استفاده از کنترل صوتی دقیق و سریع و اتصال خودرو به خانه را برای سرنشینان فراهم می‌کند. علاوه بر این، به گفتهٔ سازندهٔ چینی، RC-5 از ویژگی‌هایی مثل چراغ‌های راهنمای پویا، شارژر بی‌سیم گوشی‌های هوشمند، حافظهٔ صندلی‌ها و سیستم تصفیه هوای هوشمند برخوردار است که به‌طورمعمول در خودروهای پریمیوم یافت می‌شوند

معرفی بائوجون RC-5، محصول جدید جنرال‌موتورز چین

معرفی بائوجون RC-5، محصول جدید جنرال‌موتورز چین : در بخش ایمنی هم RC-5 به ۱۷ سیستم کمک‌رانندهٔ پیشرفتهٔ مختلف مجهز شده که با استفاده از یک دوربین وضوح‌بالا با بُرد ۱۲۰ متر و رادارهای موج میلی‌متری با بُرد ۱۶۰ میلی‌متر کار می‌کنند. قیمت RC-5 در بازار چین از ۵۹,۸۰۰ یوآن معادل ۸۶۰۰ دلار و قیمت نسخهٔ استیشن RC-5W از ۷۲,۸۰۰ یوآن معادل ۱۰,۵۰۰ دلار آغاز می‌شود.